. Neden Enfolaratam-Pro? | Enfolaratam-Pro

Enfolaratam-Pro farkı ve faydaları nedir?

Enfolaratam-Pro spor formda oluşu ile hem kullanım hemde saklama kolaylığı yaşatır. Buzdolabında saklamanıza gerek olmadığı gibi sıcak içeceklerle birlikte de kullanılabilir. Seyahat ederken yanınızda kolaylıkla taşıma imkanının rahatlığını yaşarsınız. İçindeki bakteri sporları antibiyotiklere karşı direnç gösterdiğinden, antibiyotik ile kullanımı esnasında içerisindeki iyi bakteriler antibiyotikten etkilenmezler. Böylece daha etkin bir şekilde faydasını gösterir.

Enfolaratam-Pro'nun Etki Oluşumu

Bacillus claussii sporları ağız yoluyla alınır Probiyotikler zararlı bakterilerle bağlanacağı yerler konusunda yarışarak, besinler için yarışarak, hastalık yapıcı bakterilerin bağırsak duvarına yapışmasını engelleyerek, kalın bağırsak pH’sını düşürürerek asidik ortam sağlayarak iyi bakterilerin sayısının artmasını sağlarlar. Bu şekilde bağışıklık sisteminin uyarılmasını ve antimikrobiyal maddelerin üretilmesini sağlarlar. Bağırsaktaki ortamda zararlı bakterilerin azalmasını, antimikrobiyal bileşikler üretilmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

about
background

Bağırsak Florasının Önemi

Bağışıklık sistemini güçlendirip, insan vücudunun hastalıklara karşı korunmasını sağlar. Bağırsağa yakın bölgedeki lenf dolaşımını uyarması ile de patojenlere karşı antikor üretiminde kilit rol oynar. Bağırsak Florası bağışıklık sisteminin gelişmesi ve hayat boyu devamlılığı için önemlidir. Bir bebek doğduğu andan itibaren bağırsağına yerleşen bakteriler sayesinde bağışıklık sisteminin tepkisine etki eder. Sağlıklı bir bağırsağa sahip olan bireyler alerjik reaksiyonların oluşmasını engeller. Bebeklik döneminde şekillenen bağırsak florası dolayısıyla bağışıklık sistemi ilerleyen yaşlarda antijenlere karşı oluşacak alerjik reaksiyonları belirler.

Probiyotik Nedir?

Probiyotik Faydaları

Bağırsak Sağlığı